Новини

Блог

Фото Святослава Нейгауза

На сьогодні ЛК АТП №1 несе значні збитки через велику різницю між фактичним тарифом та економічно обґрунтованим. Відповідно до чинного законодавства, тариф необхідно переглядати, коли змінилася вартість складових тарифу. Вартість матеріалів зросла на 20%, обслуговування транспортних засобів – на 26%, фонд оплати праці збільшився на понад 30%. Відповідно, якщо тариф не буде змінений, підприємство не зможе вчасно проводити обслуговування та ремонт транспортних засобів і не зможе здійснювати належний випуск автобусів на маршрути.

«З часу останнього коригування тарифу на проїзд в автобусах значно змінилася вартість витратних матеріалів та обслуговування транспортних засобів. Через це нам бракує коштів для забезпечення якісного перевезення пасажирів. 

Запчастини подорожчали на 20%, обслуговування транспортних засобів – на 26%. Фонд оплати праці збільшився на понад 30%. Якщо тариф не буде змінений, АТП №1 не буде в змозі вчасно проводити обслуговування та ремонт транспортних засобів і не зможе здійснювати належний випуск автобусів на маршрути.

Зі свого боку АТП №1 прагне забезпечити якісне обслуговування автобусів та безперебійну роботу маршрутів. Тому єдиним виходом із ситуації, що склалася, є коригування вартості проїзду», – розповів директор ЛК АТП №1 Орест Хамула.

АТП №1 подало до управління транспорту Львівської міської ради розрахунки тарифу на проїзд в автобусах. Згідно з методикою розрахунку вартості проїзду, економічно обгрунтований тариф становить понад 14 грн. 

«Ми розуміємо, що варто зважати на економічну спроможність пасажирів щодо оплати за проїзд. Відтак, сподіваємось на компромісне рішення щодо коригування вартості тарифу, яке б максимально збалансувало пропозиції перевізників та думку громадськості.

Також відзначу, що у наших автобусах їздять безкоштовно усі пільгові категорії громадян. Це, зокрема, пенсіонери, люди з інвалідністю, учасники АТО, учні та ін. І пільговий проїзд для них й надалі залишатиметься», – наголосив Орест Хамула.

Нагадаємо, ЛК АТП №1 обслуговує 29 маршрутів. За день підприємство перевозить орієнтовно 135 тис. пасажирів. 

У минулі роки автобусний парк підприємства збільшився на 150 автобусів. Водночас триває робота над купівлею ще 100 автобусів великої місткості.

 

Залишити коментар