Новини

Блог

У зв’язку з інцидентом з проїздом організованої екскурсійної групи дітей, який стався в автобусі маршруту №3А, Львівське комунальне автотранспортне підприємство №1 роз’яснює правила перевезення дитячих груп.

Перевезення організованих груп дітей здійснюється відповідно до Закону України «Про дорожній рух», Закону України «Про автомобільний транспорт» та Постанови Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2007 р. № 1184 «Правила надання послуг пасажирського автомобільного транспорту».

 Відповідно до ст. 38 Закону України «Про автомобільний транспорт» до перевезення  організованих  груп дітей (далі – груп дітей) відноситься одночасне перевезення групи з десяти і більше  дітей, для яких замовником послуги призначається керівник, відповідальний за супроводження їх під час поїздки,  а на групу  з  30  і  більше дітей призначається також медичний працівник.       Перевезення груп дітей можна здійснювати в режимах як регулярних, так і нерегулярних пасажирських перевезень.        Регулярні та нерегулярні перевезення груп дітей здійснюють за умови узгодження маршруту та розкладу руху із замовником та відповідними підрозділами Національної поліції.

Вимоги:

 1. Перевезення організованих груп дітей повинно здійснюватися із забезпеченням високого рівня безпеки та надійності транспортного обслуговування.
 2. Перевезення організованих груп дітей здійснюються тільки у світлу пору доби і за сприятливих погодних умов.
 3. Максимальна кількість дітей та супроводжуючих осіб при перевезенні автобусом не повинна перевищувати кількості місць для сидіння в ньому, передбачену технічною характеристикою транспортного засобу та визначену в реєстраційних документах на цей транспортний засіб.
 4. Групи дітей повинні перевозити досвідчені водії транспортних засобів,  які  мають  стаж  керування автобусом не менше ніж п’ять років.
 5. До початку перевезення організованих груп дітей замовник послуг і автомобільний перевізник:
 • визначають маршрут перевезення організованих груп дітей, як правило, такий, за яким уже здійснюються регулярні перевезення;
 • встановлюють зупинки автобуса;
 • складають схему маршруту та встановлюють розклад руху.
 1. Замовник послуг повідомляє не пізніше ніж за сім робочих днів автомобільному перевізнику про здійснення перевезення організованих груп дітей.
 2. Автомобільний перевізник не пізніше ніж за три робочих дні до запланованого перевезення організованої групи дітей повідомляє уповноваженому підрозділу Національної поліції про дату здійснення кожного такого перевезення, подає йому на узгодження та замовнику послуг на затвердження схему маршруту та розклад руху автобусів.

Замовник послуг зобов’язаний:

 • до початку поїздки скласти у трьох примірниках список групи дітей;
 • допускати до поїздки дітей, які зазначені у списках і не мають протипоказань для далеких поїздок за станом здоров’я, що підтверджується відповідною довідкою лікаря;
 • призначити для кожної групи з десяти дітей керівника, відповідального за супроводження їх під час поїздки, а для групи з 30 і більше дітей – медичного працівника та провести інструктаж з правил поведінки і техніки безпеки.
 • забезпечити дітей питною водою, засобами медичної допомоги, а керівника групи телефонним зв’язком і списком телефонних номерів служб екстреного виклику.

Керівник групи дітей зобов’язаний:

 • провести бесіду з дітьми, ознайомити їх з правилами поведінки і техніки безпеки під час поїздки;
 • забезпечувати дотримання дітьми належного порядку під час руху (діти повинні сидіти на призначених для цього місцях), а також під час посадки (висадки) з автобуса;
 • забезпечувати посадку (висадку) дітей після зупинки автобуса тільки з посадкового майданчика, а в разі його відсутності – з тротуару або узбіччя, якщо це неможливо – з крайньої смуги проїзної частини (але не з боку суміжної смуги для руху), за умови, що це безпечно і не створює перешкод іншим учасникам руху, а також справності засобів аварійної світлової сигналізації;
 • проходити з організованою групою дітей тільки тротуарами та пішохідними доріжками, а у разі їх відсутності – краєм проїзної частини назустріч руху транспортних засобів і тільки у світлу пору доби;
 • підписати після надання транспортної послуги дорожній лист, замовлення на перевезення, зазначивши відстань, час початку та закінчення роботи, а у разі зміни розкладу руху – її причину.

Відповідальність:

Порушення правил надання послуг з перевезення організованих груп дітей або туристів – тягне за собою накладення штрафу на водіїв транспортних засобів у розмірі тридцяти п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – у розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (стаття 1331 КУпАП).

З питань здійснення перевезень організованих груп дітей автобусами просимо звертатись до ЛК АТП №1 за телефоном: (032) 244-22-07 або за адресою: м. Львів, вул. Авіаційна, 1.

Залишити коментар